Šį kartą į mūsų kompaniją kreipėsi bičių produktų gaminių kūrėja, bitininkė Teta Bitė iš bityno „Pašnekesiai su bitėmis“. Ji atvyko nešina dailia 30 cm aukščio vienuolio skulptūrėle, kurią specialiai atsigabeno iš užsienio. Linksmojo vienuolio skulptūra kūrėjai taip patiko, kad ji nusprendė pagaminti sumažintas vienuolio formos žvakes. Tokiu atveju sumažintą skulptūrą reikėtų nusilipdyti pačiam arba.. pasitelkti 3D technologijas!

Pažangiausių 3D technologijų pagalba žvakės pozityvo gamyba tapo ypač greita ir tiksli procedūra. Linksmojo vienuolio originaliai ~ 30 cm aukščio skulptūrai nuskenuoti buvo pasitelktas profesionalus „Artec Space Spider“ 3D skeneris, gebantis fiksuoti realius aplinkos objektus net iki 0,05 mm tikslumu. Gautas 3D modelis proporcingai buvo sumažintas iki 12 cm aukščio pagal poreikį, kad gražiai tilptų į dėžutę.

Žvakės pozityvo 3D spausdinimas buvo atliktas aukščiausio tikslumo „Form 2“ 3D spausdintuvu, veikiančiu stereolitografijos principu. Ši 3D technologija leidžia gauti ypač tikslų ir lygų paviršių, kuris puikiai tinka tolimesnei silikoninių formų gamybai.

Atspausdinta vienuolio figūra buvo panaudota silikoninės formos gamybai. Šioje formoje iš vaško buvo išlieta serija vienuolio žvakių, kurios puošia Tetos Bitės klientų namus. Džiaugiamės, jog 3D technologijos atranda savo pritaikymą pačiose įvairiausiose srityse, taip palengvindamos originalių idėjų įgyvendinimą bei sutaupydamos kiekvieno iš mūsų brangų laiką.

3D spausdinimo technologija: SLA (angl. Stereolitography)

3D spausdinimo medžiaga: Skysta derva (angl. resin)

Dydis (mm): 61 x 63 x 120 mm