Buvo įgyvendintas išskirtinis ir įvairias technologijas apimantis užsakymas. Menininko išlipdyta iš plastilino Vyčio skulptūra buvo nuskenuota 3D skeneriu „Artec“ siekiant gauti kompiuterinį 3D modelio failą vizualizacijai, koregavimui ir 3D spausdinimui. Gautose geometrijose modeliuotojai atliko reikiamas korekcijas, sumažinto Vyčio variantui supaprastino modelį.

Žirgo modelis buvo supjaustytas į atskirus 30 dalių, o karžygis – į 13 atskirų dalių. Metodas taikytas tam, kad tilptų į 3D spausdintuvo darbadėžes bei  išvengti didelių kiekių palaikančių struktūrų generacijų. Taip pat sumažintam pagal mastelį variantui Vytis buvo atspausdintas su visais reikiamais elementais viename modelyje.

Didžioji dalis žirgo ir karžygio elementų buvo atspausdinti FDM (angl. fused deposition modeling) 3D spausdinimo technologija, o sudėtingesni ir smulkesni elementai: karčiai, uodega ir sumažintas Vytis – SLA (angl. stereolytography) 3D spausdinimo technologija, kuri pasižymi labai aukštu detalumu, kokybe ir skaidrumu. Atspausdintos dalys buvo tarpusavyje suklijuotos, o klijavimo linijos nušlifuotos. Galutinis skulptūros variantas buvo padengtas gruntu ir nudažytas, o atspausdintam sumažintam Vyčiui buvo paliktas skaidrumas suteikiant išskirtinumą.

3D skenavimo, modeliavimo ir spausdinimo technologijos leido klientui per itin trumpą 2 savaičių laikotarpį gauti išbaigtą maketą konkurso pateikimui. 3D skenavimas ir spausdinimas buvo pasirinktas dėl tikslumo, aukštos kokybės, tvirtumo (lyginant su plastilino skulptūra), trumpesnio gamybos laiko ir mažesnių finansinių kaštų.

Džiaugiamės galėdami pilnai išpildyti unikalų užsakymą. Daugiau informacijos: skulptūra „Baltai“ 15min.lt puslapyje

3D spaudos medžiaga: Žirgo kūnas bei karžygys – ABS plastikas; karčiai, uodega, sumažintas Vytis, kardo makštis – fotopolimeras (skysta derva, angl. resin)

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling) ir SLA (angl. stereolytography)

Gaminio dydis (mm): žirgas – 966 x 356 x 166; karžygys – 226 x 147 x 499; sumažintas Vytis – 141 x 89 x 24