Gyvenime nutinka įvairiausių situacijų, pavyzdžiui – iš užsienio įsigyjate prabangų unitazą naujiems namams. Viskas klostosi puikiai, bet vieną dieną sulūžta vandens nuleidimo mechanizmas – įplyšta guminis kamštis, jis tampa nesandarus. Be viso to nulūžta ir kamščio laikiklis. Ką daryti? Iš užsienio atsisiųsti reikiamas detales užtruks kone mėnesį. O be tualeto gyventi menkas malonumas. Išeitis yra. Ir džiaugiamės, kad mūsų klientams nepritrūksta fantazijos tą išeitį surasti – tai 3D technologijos!

Į mus kreipėsi klientas, turėdamas susidėvėjusį guminį kamštį bei kamščio laikiklį. Tam, kad pagamintume šių detalių kopijas, kompiuterio pagalba atkūrėme jų skaitmeninius 3D modelius. Siekiant atkurti ne tik detalių dizainą, bet ir tikrąją paskirtį, kamščio spausdinimui parinkome TPU medžiagą. Ši medžiaga yra elastinga ir primena tikrą gumą. Medžiagos kietumas yra 95A pagal shore.

Laikiklio spausdinimui pasirinkome vieną iš tvirčiausių 3D spausdinimo medžiagų – poliamidą (PA11). Spausdinimas buvo atliktas pramonine SLS 3D spausdinimo technologija naujuoju „Prodways“ 3D spausdintuvu. Šios technologijos dėka atkurta detalė yra labai tiksli ir tvirta.

Detalių atkūrimas pasinaudojant 3D technologijomis, tai ypač greitas ir patogus būdas pasigaminti reikalingas detales čia ir dabar. Vandens nuleidimo mechanizmo dalių atkūrimas užtruko vos kelias darbo dienas ir tai buvo pats efektyviausias kelias gauti šias detales per itin trumpą laiką.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling) ir SLS (angl. Selective Laser Sintering)

3D spausdinimo medžiaga: TPU ir PA11

Dydis (mm): 30.48 x 30.48 x 38.00 ir 230.50 x 9.50 x 35.00