Transporto pramonė plačiai taiko 3D technologijų privalumus. Džiugu ir tai, kad nuolat tobulinama 3D spausdinimo įranga leidžia pagaminti tiek mažesnes, tiek ir didelio formato dalis. Na, o kartais tenka spausdinti ne tik automobilių dalis, bet ir visą automobilį!

Šį kartą dalinamės ypatinga užduotimi – V. Žalos lenktyninio automobilio „Mini JCW Rally“ pozityvo 3D spausdinimo projektu. Pagal užsakovo pateiktą modelį atspausdinome Dakaro ralyje dalyvavusio automobilio kopiją. Atspausdintas modelis buvo skirtas tolimesnei RC modelio gamybai. Ant atspausdintos „Mini“ kopijos vakuuminio formavimo būdu užsakovas pagamino automobilio kėbulą. Pastarasis buvo įmontuotas į radijo bangomis valdomo modeliuko važiuoklę.

Siekdami užtikrinti kuo estetiškesnį gaminio paviršių panaudojome PLA 3D spausdinimo medžiagą. Didelio formato „Modix“ FDM technologijos spausdintuvai leido greitai ir tiksliai atspausdinti vientisą 63,5 cm ilgio automobiliuką.

3D spausdinimas leido supaprastinti ir paspartinti unikalaus modeliuko gamybą bei sutaupyti užsakovo vienetinės gamybos kaštus. „Mažylio” RC modeliai buvo išbandyti tam specialiai įrengtoje trasoje, kurioje tarpusavyje varžėsi lenktynininkas ir automobiliuko inžinierius.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 635.00 x 314.90 x 251.68