Dirbdami 3D technologijų srityje dažnai sulaukiame užklausų pagaminti vienokį ar kitokį unikalų gaminį. Nesvarbu, ar tai būtų vienetinė skulptūra, architektūrinis projektas ar sumažintas unikalios transporto priemonės modelis. Visus juos pagaminti standartiniais gamybos būdais būtų ypač brangu, bei užimtų daug laiko. Dėka 3D technologijų tokius projektus galime įgyvendinti ženkliai greičiau ir paprasčiau.
Šį kartą norime pasidalinti lietuvių S. Dariaus bei S. Girėno lėktuvo „Litanica“ modelio gamybos projektu. „Bellanca CH-300 Pacemaker“ – tai lėktuvas, kurį patobulinę patyrę pilotai perskrido Atlanto vandenyną, tačiau likus vos dešimtadaliui kelio iki Kauno, sudužo. Nepaisant to, šis istorinis įvykis iki šiol laikomas vienu didesnių pasiekimų aviacijos istorijoje.
Užsakovo prašymu, sukūrėme 20 cm ilgio „Lituanicos“ lėktuvo kopiją. Pagal istorines nuotraukas ir duomenis itin tiksliai ir detaliai buvo atkurtas lėktuvo korpusas bei užrašai. Sukurtas 3D modelis buvo spausdinamas dalimis, kombinuojant FDM ir SLA spausdinimo technologijas. SLA spausdinimas leido ypač tiksliai pagaminti smulkiausias lėktuvo dalis, o FDM technologija buvo gaminamos stambiausios korpuso dalys. Tai atlikome „Formlabs“ bei „Zortrax“ gamintojų įrenginiais. Atspausdinti fragmentai buvo suklijuoti, apdirbti ir nudažyti užsakovo pateiktomis spalvomis. Atskirai buvo pagamintas ir lėktuvo stendas.
3D technologijos leido greitai ir tiksliai pagal istorinius duomenis atkurti garsaus lėktuvo 3D modelį bei jį pagaminti. Šis lėktuvas papildys Lietuvos kariuomenės lėktuvų modelių kolekciją bei bus naudojamas kaip suvenyras/ dovana svarbiems asmenims ar organizacijoms.
3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling), SLA (angl. Stereolithography)
3D spausdinimo medžiaga: Z-Ultrat, Z-HIPS, Standard derva
Dydis (mm): 200.0 x 356.7 x 89.4