Restauracija – viena iš sričių, kurioje 3D skenavimo bei spausdinimo technologijos ypač pasitarnauja. Šia tema esame pasidalinę jau ne vienu projektu, tačiau kiekvienas naujas užsakymas vis unikalesnis ir kūrybiškesnis.

Pagal kliento užsakymą atlikome išlaužtų durų ir langų atkūrimą. Apiplėšimo metu užsakovo lauko durys bei kai kurie langai buvo apgadinti. Tam, kad išvengti durų ir langų keitimo, klientas nusprendė užtaisyti atsiradusias skyles. Tuo tikslu nuvykome pas klientą ir nuskenavome sugadintas durų ir langų vietas panaudodami ypač tikslų „Artec Space Spider“ 3D skenerį.

Pagal nuskenuotus duomenis buvo atkurtos sulūžusios durų ir langų vietos. Šiuos 3D modelius atspausdinome „Prusa“ 3D spausdintuvu iš tvirto ir lauko sąlygoms atsparaus PETG plastiko. Atspausdintos dalys buvo nudažytos imitacine medžio spalva.

Atspausdintas dalis klientas ketina susimontuoti į duris ir langus ir užpildyti apiplėšimo metu atsiradusias skyles. Toks gamybos būdas leido tiksliai atkurti trūkstamas dalis bei sumažinti durų ir langų taisymo išlaidas.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Objekto dydis (mm):  110.18 x 15.12 x 25.45