3D technologijos reikšmingai supaprastino menininkų, skulptorių bei juvelyrų darbą. Pasigaminti unikalaus daikto kopiją dar niekad nebuvo taip paprasta ir greita. Džiaugiamės, jog tai įvertino jau ne vienas kūrėjas. Tą patvirtina ir augantis meno kūrėjų užklausų skaičius.

Šį kartą dalinamės menininkės Aurelijos Šimkutės projektu. Užsakovė pateikė savo sukurtą mažą (35 x 23 x 29 mm) juvelyrikos kūrinį – žmogiškos išraiškos būtybę. Jos prašymu atlikome šios būtybės 3D skenavimą. Šio ypač smulkaus objekto skenavimui pasitelkėme „Artec Space Spider“ 3D skenerį, gebantį aplinkos daiktus fiksuoti iki 0,05 mm taško tikslumu. Nuskenuotą 3D modelį padidinome iki 20 cm aukščio ir atspausdinome 3D spausdintuvu. 3D spausdinimas buvo atliktas didelio formato „Modix Big-60“ įrenginiu. Tam panaudotas PETG plastikas. Šis plastikas ne tik tvirtas, bet ir lengvai apdirbamas.

Po spausdinimo menininkė atliko norimas korekcijas ir panaudojo atspausdintą pozityvą liejimo formos gamybai. Galutinis dirbinys buvo išlietas iš bronzos ir pasidabruotas.

Toks gamybos būdas supaprastina unikalių gaminių kopijų gamybą, leidžia vairuoti dydžiais, atlikti korekcijas ir visa tai padaryti ne tik patogiai, bet ir greitai.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 238.74 x 158.98 x 200