3D modeliavimas – ypač patogus ir greitas būdas kurti naujus gaminius. Tačiau kai kalba pasisuka apie unikalių detalių gamybą ir pritaikymą rankų darbo produktams, procesas tampa sudėtingesnis. Tokioje sitacijoje ypač gelbsti 3D skenavimo technologijos.

Šį kartą norime pasidalinti išskirtiniu kompanijos „NewMadera RIBs“ (www.m-ribs.com@madera2903) projektu – įspūdingo dydžio rankų darbo jachtų skaitmenizavimu. Užsakymui atlikti pasitelkėme didelių gabaritų skenavimo 3D skenerį „Artec Ray“. Šiuo įrenginiu galime nuskenuoti ypač didelius objektus. Nuskenuotas jachtos modelis buvo užfiksuotas 0,7 mm taško tikslumu. Iš viso buvo nuskenuotos trys jachtos. Skenavimo darbai truko 12 valandų.

Nuskenuoti 3D modeliai buvo panaudoti STEP modelio sukūrimui atvirkštinės inžinerijos būdu. Kadangi jachta yra rankų darbo, modeliavimas turėjo būti ypač kruopštus, išlaikant kiekvieną unikalų linkį ir formas. Sukurti 3D modeliai buvo perduoti užsakovui, kuris juos naudos naujos įrangos, baldų ir prietaisų projektavimui jachtoje.

Toks skaitmenizavimo būdas leidžia ypač greitai ir be klaidų sukurti jachtos 3D modelį, kuris paspartino jachtos gamybos procesą bei užtikrino jo preciziką.

Dydis: iki 12 m ilgio