3D technologijos vis dažniau pasitarnauja įgyvendinant klientų poreikį pagaminti vieną ar kitą originalios skulptūros kopiją. 3D skenavimo bei 3D spausdinimo technologijų pagalba skulptūras galime atkurti ypač tiksliai bei maksimaliai išlaikant autentiškumą.

Šiandien dalinamės Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros, esančios Kaune, užsakymu. Šios prezidentūros kiemelyje stovi trijų tarpukario Lietuvos prezidentų – Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio ir Kazio Griniaus skulptūros. Pasitelkę pažangias 3D skenavimo technologijas, atlikome visų trijų prezidentų 3D skenavimą. Tuo tikslu naudojome ypač greitą ir mobilų „Artec Leo“ 3D skenerį, leidžiantį užfiksuoti aplinkos objektus iki 0,1 mm tikslumu.

Skenuoti 3D modeliai buvo sumažinti iki 65 cm aukščio bei atspausdinti didelio formato FDM technologijos 3D spausdintuvais „Modix BIG-60“. Kadangi sumažintos skulptūrų kopijos yra skirtos specialiai muziejaus ekspozicijai, kurios metu silpnai ar visai nematantys žmonės gali liesti ir taip „pamatyti“ prezidentų skulptūras, turėjome parinkti tvirtą ir atsparų plastiką. Dėl šios priežasties buvo panaudota tvirta PETG medžiaga.

Atspausdintos skulptūros buvo paruoštos ir nudažytos naudojant specialią technologiją. Tai leido užtikrinti, kad prezidentų skulptūros atrodytų identiškos originalams. Skulptūrų gamyba 3D technologijomis leido ypač greitai ir tiksliai realizuoti užsakovo poreikį.

Nuotraukos iš Istorinės LR Prezidentūros Kaune Facebook paskyros bei mūsų archyvo.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Aukštis (mm): 650.00