Jau retas, kuris nežino, kad 3D spausdinimas gali suteikti dar neatrastas galimybes. Pradėjus nuo paprasčiausių prototipų gamybos, ši technologija išpopuliarėjo daugelyje didžiausių industrinių, medicinos, meno, architektūros bei kitų sričių. Ir ji toliau nenustoja stebinti! Net jei kalbame apie žmogaus gebėjimą matyti ir pažinti pasaulį.

Šiandien pasidalinsime projektu, turinčiu labai šaunią ir jautrią idėją. Privataus užsakovo pageidavimu atlikome vieno Vilniaus senamiesčio namo maketo atkūrimą. Mūsų profesionalūs modeliuotojai, naudojantis kliento pateiktomis nuotraukomis, detaliai atkūrė kompiuterinį namo 3D modelį.

Sumodeliuotas namas buvo sumažintas iki 55 cm pločio ir atspaustinas didelio formato FDM technologijos 3D spausdintuvu „Modix Big-60“. 3D spausdinimui pasirinkome PLA plastiką, kuris užtikrina stabilumą gamybos metu, sukuria tolygų sienelių paviršių, o be viso to yra ir draugiškas aplinkai.

3D spausdintuvu atspausdintas namas buvo dovana neregiui, kuris šio maketo pagalba galėjo pirmą kartą šį pastatą „išvysti“! Labai džiaugiamės galėdami prisidėti prie tokių projektų ir suteikti žmonėms bent mažą galimybę savo unikaliu būdu pažinti pasaulį.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PLA

Dydis (mm):  555.30 x 304.10 x 427.70