Pasauliui susidūrus su grėsminga COVID-19 problema, viskas akimirksniu persikėlė į internetą. Pradedant darbu iš namų, baigiant virtualiomis kelionėmis. Sumažėjus lankytojų srautams, muziejai patiria didelius nuostolius netekę savo lankytojų. Tam, kad būtų galima išspręsti šią problemą, tiek pasaulio, tiek ir Lietuvos muziejai pradėjo savo eksponatų skaitmenizaciją bei virtualių muziejų kūrimą. 3D skenavimas – tai neatsiejamas ir pats tinkamiausias įrankis šios idėjos įgyvendinimui.

Džiaugiamės galėdami pasiūlyti ypač aukštos kokybės 3D skenavimo paslaugas, tinkamas tiek muziejų, tiek galerijų skaitmenizavimui. Mūsų turima „Artec“ 3D skenavimo įranga užtikrina skenuojamų objektų tikslumą net iki 0,05 mm. Skenuojami eksponatai iš karto atkuriami su tekstūromis ir spalvomis iki 16K raiška. Šie įrenginiai yra mobilūs, todėl, esant poreikiui, atvykstame į bet kurį muziejų ir darbus atliekame vietoje. Didelė skenerių sparta leidžia dirbti ypač operatyviai, nesukeliant jokių nepatogumų.

Nuskenuotus duomenis apdorojame ir pateikiame klientui reikiamais formatais. Visi 3D modeliai yra pilnai sutvarkyti, išvalyti nuo pašalinio triukšmo ir paruošti tolimesniems naudojimams. Nuskenuoti 3D modeliai naudojami virtualių muziejų kūrimui, integravimui į internetinius tinklalapius ar dokumentacijos, išsaugojimo tikslais.

Džiaugiamės, kad turime galimybę bendradarbiauti su daugeliu Lietuvos muziejų ir taip prisidėti prie greitos ir kokybiškos skaitmenizacijos proceso.