Švedijos įmonės, užsiimančios greitai įrengiamais namais, užsakymu buvo atlikta 14 skirtingų dizainų architektūrinių namų maketų gamyba. Pagamintų maketų tikslas yra aiškiai ir tiksliai parodyti savo klientams namų dizainą ir interjero išsidėstymą bei pagreitinti apsisprendimą renkantis.

Visi 14 namų 3D maketai sumodeliuoti pagal pateiktus brėžinius ir vizualizacinę informaciją įvertinant 3D spausdinimo galimybes, kur smulkūs elementai pašalinti, o baldai supaprastinti.

Maketų elementų spausdinimui pasitelkti tikslūs Zortrax M200 3D spausdintuvai ir HIPS plastikas dėl jo sukuriamos paviršiaus kokybės ir galimybės apdirbti. Kiekvieną namą sudaro 20-30 skirtingų fragmentų ir elementų, kadangi maketo dydis yra didesnis nei 3D spausdintuvo darbadėžės galimybės.

Atspausdinti modeliai toliau buvo apdirbami įvairiomis priemonėmis ir nudažyti reikiamomis spalvomis pagal kliento pageidavimus.

Nuo suderinimo iki atidavimo termino praėjo 2 mėnesiai, kas parodo, jog maketų 3D modeliavimas ir  namų maketų 3D spausdinimas yra greitos ir patogios priemonės pagaminti įvairius architektūrinius maketus, kurie būtų moduliniai ir patvarūs.

3D spaudos medžiaga: HIPS plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 240 x 160 x 150