Žvėryno mikrorajonas Vilniuje – ypač unikali vieta, kurioje gausu į Kultūros vertybių registrą įtrauktų statinių. Kai kurie mediniai namai skaičiuoja jau šimtuosius metus, tad natūralu, jog statiniams reikalingas atnaujinimas. Valstybės saugomi objektai gali būti remontuojami tik pagal griežtus reglamentus, tad savininkai susiduria su iššūkiais, kylančiais norint unikaliai atkurti senųjų namų dekoro elementus, langų rėmus, dailylentes, apvadus. Tuo tikslu medinę architektūrą puoselėjančių Žvėryno bendruomenės narių iniciatyva buvo atliktas Žvėryno architektūros elementų tyrimas.

Projekto rezultatas – architektūros elementų katalogas, kurio sudarymui buvo atliktas įvairių skirtingų objektų 3D skenavimas. Katalogo sudarymui buvo panaudoti išlikę seni, nebenaudojami langai, jų dalys, dailylentės ir kiti elementai, kuriuos kruopščiai kaupė Žvėryno bendruomenės nariai. Didelių objektų (langų, apvadų) skaitmenizavimui naudojome ypač greitus ir pažangius 3D skenerius „Artec Leo“. Smulkiems dekoro objektams bei profiliams skenuoti pasitelkėme pačius tiksliausius „Artec Space Spider“ įrenginius, todėl 3D modelių taško tikslumas siekia 0,05 mm. Buvo nuskenuota per keliasdešimt skirtingų dizainų langų ir jų detalių, apvadų ir dailylenčių. Remiantis šiais duomenimis buvo sukurti ypač tikslūs profilių 2D brėžiniai bei vizualizacijos.

Į katalogą buvo sudėti ne tik brėžiniai, bet ir autorinės fotografijos, aprašymai, archyviniai ir paveldosauginių tyrimų dokumentai iš archyvų, muziejų, bibliotekų fondų. Šis katalogas yra prieinamas visuomenei. Tikimasi, jog jis padės visiems, kurie nori išsaugoti Žvėryno autentiką. 3D skenavimas – tai vienintelis būdas greitai ir ypač tiksliai užfiksuoti unikalių bei sunkiai išmatuojamų elementų geometriją bei spalvas.

Katalogą galite pavartyti čia: http://www.vilniausmuziejai.lt/MMAM/katalogas.pdf

Dydis (mm): iki 1868 x 950 x 66