Įspėjame, jautresnius žmones vaizdai gali šokiruoti.

Išmaniųjų technologijų plėtra bei netikėta pandeminė padėtis sparčiai pakeitė daugelio žmonių kasdienybę. Siekdami atsižvelgti į nenuspėjamas aplinkybes bei užtikrinti sklandų, šiuolaikišką ir išmanų mokslą, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto iniciatyva buvo atliktas patologinių žmogaus kūno organų anatominių preparatų skaitmenizavimas ir perkėlimas į kompiuterinę erdvę.

Universiteto prašymu nuskenavome arti 100 įvairių patologinių pažeidimų apimtų žmogaus vidaus organų bei kūno dalių preparatų. 3D skenavimui pasitelkėme pažangius „Artec Space Spider“ 3D skenerius, kurių pagalbą preparatus užfiksavome 50 mikronų tikslumu. Skenavimo metu buvo užfiksuotos ir spalvos, leidžiančios kompiuterizuoti ne tik objektų geometriją, bet ir spalvinius pakitimus.

Nuskenuoti organai naudojami teoriniam ir praktiniam medicinos studentų mokymui bei yra pasiekiami bet kada ir iš bet kurios vietos. Tai ypač palengvina mokymosi procesą, neprisirišant prie universiteto laboratorijų.

Džiaugiamės, kad šiuolaikinis aukštasis mokslas sėkmingai pereina prie skaitmeninės praktikos ir tampa dar patogesnis šiuolaikiniam žmogui.