Ekologija – viena iš ypač aktualių ir svarbių temų šių dienų pasaulyje. Nekeisdami savo įpročių darome nepataisomą žalą gamtai, tad privalu imtis veiksmų. O pradėti galime net ir nuo mažiausių žingsnelių, pavyzdžiui – mažindami išmetamų pakuočių kiekį. Būtent su tokia idėja į mus kreipėsi VŠĮ „Sveikime kartu“.

Užsakovo prašymu sumodeliavome ir atspausdinome medaus indelio pozityvą liejimo formos gamybai. Pagal kliento sumanymą buvo paruoštas korio tekstūros indelis su užsukamu dangteliu. Sumodeliuotas 3D failas buvo panaudotas 3D spausdinimui FDM technologijos „Prusa“ 3D spausdintuvu. Spausdinimui pasirinktas PLA plastikas, kuris užtikrina lygias gaminio sieneles ir puikų estetinį vaizdą.

Pagal atspausdintus gaminius užsakovas pasigamino liejimo formą, kurioje lieja vaškinius indelius. Į šiuos indelius pilamas medus. Į komplektą pridedamas knatas. Įsigiję tokį medų ir jį suvalgę, iš likusio vaško galite pasigaminti žvakę bei ją sudeginti. Be viso to, įsigydami šį aplinkai draugišką produktą prisidedate ir prie onkologinės ligos paliestų žmonių istorijų spektaklio „NenuGALĖTIeji“ pastatymo.

3D technologijos leido ne tik gauti tikslų bei kokybišką modelį formos gamybai, bet ir atlikti užsakymą per ypač trumpą laiką. O mes, savo ruožtu, džiaugiamės prisidėdami prie kilnaus tikslo bei ekologiškų produktų kūrėjų darbo.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PLA

Objekto dydis (mm): 95.00 x 73.28 x  83.49