3D spausdinimas – puiki išeitis vienetinių gaminių gamyboje. Tai ypač pasiteisina gaminant produktų prototipus, muliažus ar kitokio tipo pavyzdžius. Šiais privalumais pasinaudojo ir viena Vokietijoje dirbanti kompanija, gaminanti lagaminus ir dėžes įvairių prietaisų gabenimui bei saugojimui. Jų pašymu atlikome pavyzdinio lagamino muliažo 3D spausdinimą.

Pagal kliento atsiųstus 3D modelius atlikome didelio formato detalių 3D spausdinimą bei lagamino surinkimą. 3D spausdinimui buvo panaudotas didelio formato FDM technologijos 3D spausdintuvas „Modix BIG-METER“. Šis 3D spausdintuvas leidžia atspausdinti vientisus gaminius net iki 1 m3 dydžio, todėl visos reikalingos lagamino dalys buvo pagamintos vientisos, be papildomų dalinimų. Dėžės spausdinimui buvo parinktas PLA plastikas, o ratukai atspausdinti iš elastingos TPU medžiagos. Tokia kombinacija leido realistiškai atkurti būsimo produkto medžiagiškumą.

Šį prototipą klientas vešis į parodas bei naudos kaip kuriamo produkto muliažą. 3D spausdinimas leido greitai ir mažais kaštais realizuoti gaminį bei objektyviai įvertinti jo ateities funkcionalumą.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PLA ir TPU

Dydis (mm): 650 x 430 x 290