Visuomet džiaugiamės turėdami galimybę prisidėti prie kiekvieno inovatyvaus projekto. Šį kartą vienas iš tokių yra Kėdainių muziejaus interaktyvus maketas „Kėdainių aukso amžius XVII a. miesto gyventojų pasakojimuose“. Bendradarbiaudami kartu su pažangia skaitmeninės komunikacijos srityje dirbančia kompanija “Multimediamark” įgyvendinome šią analogų Lietuvoje neturinčią ekspoziciją, pristatančią Kėdainių aukso amžiaus laikotarpį.

Būtent apie šį išskirtinį ir Kėdainių miestui itin reikšmingą istorinį laikotarpį ir pasakoja naujasis maketas. Nesuklystame sakydami “pasakoja”. Ekspozicijos pagrindiai veikėjai – 3D spausdintuvu atspausdinti septyni to meto Kėdainių miesto gyventojai, pastatyti į atitinkamus maketo taškus pasakoja įvairiausius pasakojimus. Taip sugalvota itin originaliai atpasakoti ypač turtingą Kėdainių krašto istoriją. Šiame interaktyviame makete galima išvysti Kėdainių senamiestį su XVII amžiuje stovėjusiais objektais, besidriekusiais gatvių labirintais, tipišku apstatymu, gamtiniu reljefu.

Šio projekto įgyvendinimui buvo pasitelkti pažangiausi ir tiksliausi mūsų 3D spausdintuvai – „Form 2“ ir „Zortrax M200“. Veikėjų figūrėlės buvo atspausdintos pasinaudojant SLA technologija, nes ji ypač detaliai geba atkurti net smulkiausias objekto vietas. Statinių ir prieplaukos bei laivo spausdinimui buvo panaudotas FDM technologijos spausdintuvas bei HIPS plastikas. Šis plastikas puikiai tinka architektūrinių maketų spausdinimui, nes nepraranda savo tikslumo dėl temperatūrinių veiksnių bei išlaiko ypač baltą spalvą spausdinimo metu, todėl yra patogu ruošti modelius dažymui.

Atspausdinti gaminiai buvo nudažyti bei surinkti į vientisą ekspoziciją. Labai džiaugiamės prisidėdami prie šio projekto bei galėdami bendradarbiauti su Multimediamark įmonės profesionalais. Kartu sukurtas inovatyvus maketas džiugina Kėdainių krašto muziejaus lankytojus. Šis projektas dar kartą patvirtina, jog ekspozicijų, meninių instaliacijų ar skulptūrėlių 3D spausdinimas yra puikus būdas greitai, tiksliai, bei mažiausiais kaštais įgyvendinti inovatyvius projektus.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling) ir SLA (angl. stereolitography).

3D spausdinimo medžiaga: HIPS plastikas, skysta derva.