3D skenavimo technologijos sparčiai žengia į priekį – platus 3D skenerių pasirinkimas leidžia ypač tiksliai ir greitai nuskenuoti ne tik smulkius objektus, bet ir didelio formato gaminius. Ir tai gali būti ne tik akiai įprasti techniniai objektai, bet ir 7 metrų ilgio meno kūriniai!

Šį kartą dalinamės išskirtine 3D skenavimo užklausa. Pasitelkdami ypač greitą nešiojamą „Artec Leo“ 3D skenerį atlikome 7 metrų ilgio buliaus putoplastinės skulptūros 3D skenavimą. Putoplastinis modelis buvo naudojamas kaip pozityvas bronzinės skulptūros gamybai, todėl prieš liejimą buvo supjaustytas į atskiras dalis. Prieš supjaustant bulių 3D Creative komanda autoriaus prašymu jį skaitmenizavo. Kompiuterinis 3D modelis buvo panaudotas vizualizacijos tikslams, o sumažintos 20 cm aukščio failo kopijos buvo atspausdintos 3D spausdintuvu bei išlietos kaip maži suvenyrai svarbiems svečiams.

Ši įspūdinga skulptūra papuošė „AeroCity“ miestelyje esantį Aviatorių skverą Vilniuje. Naujasis skveras simbolizuoja atveriamas duris į sparčiai kylančią aviacijos industriją, o pagrindinis skvero simbolis neabejotinai tapo milžiniška buliaus skulptūra. Tai didžiausia pasaulyje bronzinė buliaus skulptūra!

Džiaugiamės prisidėję prie tokio įspūdingo projekto ir kviečiame užsukti aplankyti garsųjį bulių. Sakoma, kad buliaus palietimas suteikia stiprybės, patrynus nosį prisitrauksite finansinę sėkmę. 😊

Šaltinis bei foto: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2021/06/22/news/atidare-aviacijos-skvera-sekmes-simboliu-tapes-triumfuojantis-bulius-nepaliks-abejingu-19840540

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 7177.16 x 5526.94 x 3588.63 (originalas), 441.74 x 200.00 x 196.79 (sumažinta kopija)