Automobilių pramonė vis dažniau pasinaudoja 3D technologijų teikiamais privalumais. Tą patvirtina ir sparčiai augantis šios srities užsakymų skaičius. 3D spausdinimas, o ypač 3D skenavimas, atveria galimybes kurti tiek esamų detalių kopijas, tiek naujas, unikalias automobilių ar motociklų dalis.

Užsakovo prašymu atlikome ypač retų automobilio veidrodėlių laikiklių kopijų gamybą. Kadangi šio modelio automobiliai buvo gaminami labai trumpą laiką, tokių laikiklių rinkoje buvo vos keli šimtai. Šiomis dienomis restauracija užsiimantys meistrai susiduria su laikiklių trūkumu, kuris ne tik stabdo darbus, bet ir stipriai padidina jų kainą.

Originalius laikiklius nuskenavome 0,05 mm taško tikslumo 3D skeneriu “Artec Space Spider”. Gautas modelis buvo atspausdintas pramoniniu SLS technologijos 3D spausdintuvu “Prodways P1000” iš PA11 plastiko. Poliamidas užtikrina detalės tvirtumą, atsparumą smūgiams bei ilgaamžiškumą.

Šis gamybos būdas leidžia detalių kopijų gamybą paspartinti iki vos kelių darbo dienų, sutaupyti užsakovui gamybos kaštus, o nuskenuotas modelis puikiai pasitarnaus vėl susidūrus su šių laikiklių stoka.

3D spausdinimo technologija: SLS (angl. Selective Laser Sintering)

3D spausdinimo medžiaga: PA11

Dydis (mm): 106.74 x 59.43 x 73.10