Automobilis – kompleksiška sistema, kurios kiekvienas elementas yra svarbus ir atsakingas už kitų elementų bei mazgų veiklą. Tikslumas tokioje sistemoje – svarbiausias dalykas. Ypač kai kalbame apie sportinius automobilius.

Automobilių sporte klientai yra neatsiejami nuo nuo nuoseklaus automobilių tobulinimo bei individualių sprendimų. Dažniausia problema, su kuria yra susiduriama – poreikis tiksliai išmatuoti sudėtingų datalių geometriją. Rankinis matavimas užima labai daug laiko, atsiranda galimybė padaryti klaidų, netikslūs matavimai vėliau atneša ir dideles finansines išlaidas, kuomet procesą reikia kartoti ir ieškoti kurioje vietoje buvo suklysta. Tačiau visa tai gali išspręsti 3D skenavimas.

Užsakovo prašymu atlikome variklio dalies 3D skenavimą. Variklio dalių geometrija yra ypač kompleksiška ir rankiniai matavimai šioje vietoje yra sudėtingi. Dėl šios priežasties buvo pasitelktas 3D skenavimas. Skenavimą atlikome Artec Space Spider 3D skeneriu, fiksuojančiu aplinkos objektus iki 0,05 mm tikslumu.

Nuskenuoti duomenys buvo panaudoti individualizuotų variklio komponentų gamyboje. 3D skenavimas paspartino šį procesą ir sumažino galimų klaidų tikimybę. Toks matavimų būdas yra ypač greitas ir patikimas.

Nuskenuoto objekto dydis (mm): 268.95 x 430.20 x 146.80