Susidėvėjusios detalės gali ypač apkartinti gyvenimą. Ypač jei kalba eina apie senovinių prietaisų ar transporto priemonių detales. Retos, nebegaminamos dalys sukelia didelių nepatogumų, o ne retai ir paplonina pinigines. Šiuo atveju jums padės 3D technologijos!

Iš Vilniaus Viešojo Transporto įmonės gavome prašymą atkurti seno autobuso pavarų dėžės mechanizmo detalę. Ši guminė dalis per ilgus tarnavimo metus prarado savo savybes, o įsigyti naują ar dėvėtą galimybės nėra. Tuo tikslu atlikome detalės atkūrimą. Kompiuterinio modeliavimo programomis buvo atkurtas reikiamos dalies 3D modelis. Jį atspausdinome FDM technologija, panaudodami elastingą 3D spausdinimo medžiagą TPU95-HF. Šio plastiko savybės pilnai atitiko originalą, nes detalė turėjo būti tvirta, išlaikyti įsistatančius mazgo elementus, bet kartu ir elastinga, jog užsimautų ant reikiamos dalies.

Toks gamybos būdas buvo ypač greitas ir pigus variantas vos per porą darbo dienų pilnai sutaisyti ir paleisti autobusą į mieto gatves. Tai apsaugojo įmonę nuo didelių išlaidų keičiant visą pavarų dėžę ar net patį autobusą.

Nuotraukose – originali detalė gelsva, naujoji – juoda.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: TPU95-HF

Dydis (mm): 72.70 x 72.70 x 15.00