Architektūros maketų gamyba – ilgas ir kruopštus rankų darbo procesas. „3D creative“ nebūtų „3D creative“, jei savo klientams negalėtume pasiūlyti dešimčia kartų greitesnį ir paprastesnį būdą – juos atspausdinti 3D spausdintuvu. Tiesa, ypač smulkmeniški maketai reikalauja ne tik žmogaus, bet ir 3D spausdintuvo kruopštaus ir šiek tiek ilgesnio darbo. Tačiau mūsų sumanūs klientai sugalvojo, kaip išnaudoti 3D spausdinimą tik pačiose svarbiausiose vietose ir taip sutaupyti tiek laiko, tiek gamybos kaštų. Suomijos kliento užsakymu pagaminome jiems suprojektuotą architektūrinio maketo pagrindą.

Klientas pagal savo sumanymą sumodeliavo Kouvola traukinių stoties maketo pagrindą su laiptais, grioveliais sienoms įstatyti ir kitomis reikalingomis detalėmis. Tokio objekto 3D spausdinimas yra ypač greitas ir paprastas procesas. Be viso to, 3D modeliams labai paprasta keisti mastelį. Šiam klientui atspausdinome dviejų mastelių pagrindus, kuriuos jis panaudojo savo projektui.

Spausdinimui buvo pasitelktas mūsų didžiausias 3D spausdintuvas, veikiantis FDM spausdinimo technologija. Jo darbadėžės dydis siekia 600 x 600 x 600 mm, todėl puikiai tiko šio užsakymo išpildymui. Spausdinimui panaudotas pilkos spalvos PLA plastikas, imituojantis grindinio spalvą.

Ant atspausdinto pagrindo buvo sumontuotos kartoninės sienos, išmargintos teptuku. Taip pat buvo pritvirtintas stogas, kaminai ir kitos detalės. Toks maketas yra tvirtesnis, nes turi stabilų, kietą pagrindą bei tvirtai įstatytas sienas, bet tuo pačiu išlaikomas ir rankų darbo unikalumas, kuris atsispindi ranka dažytose kartoninėse sienelėse.

3D spauda padėjo šiam projektui ženkliai greičiau išvysti dienos šviesą bei palengvinti paties menininko darbo procesą išpildant sudėtingą ir detalų maketo vizualizavimą.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PLA

Dydis (mm): 418 x 196 x 14; 165 x 77 x 5