Tobulėjant 3D technologijoms, plečiasi ir jų pritaikymo galimybės įvairiose srityse, ne išimtis ir architektūrinių objektų projektavimas bei maketų kūrimas.

Visai neseniai su mumis susisiekė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras ir pasidalino savo idėja atkurti centrinį Kuršėnų miesto vaizdą ir sukurti maketą, kuriame atsispindėtų tarpukario architektūra ir svarbūs to meto miesto objektai. Remdamiesi šio laikotarpio fotografijomis ir išlikusiomis legendomis, atkūrėme senojo miesto centro vaizdą ir sukūrėme 3D modelį. Jį atspausdinome didelio formato FDM technologijos „Modix Big Meter” 3D spausdintuvu, panaudodami baltą PLA plastiką. Projektą atlikome vos per kelias savaites, o maketą bus galima apžiūrėti gyvai jau visai netrukus Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro ekspozicijoje, Kuršėnuose.

3D spausdinimas – puikus sprendimas norint paruošti architektūrinius maketus, nes leidžia net ir neturint daug resursų sukurti tikslius 3D modelius bei juos paversti realybe per pakankamai trumpą laiką.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PLA

Dydis (mm): 970 x 1940