Unikalių gaminių kūrimas – dažnai tai ilgas ir komplikuotas procesas, kalbant apie tradicinius gamybos būdus. Tačiau 3D technologijos šį kelią gali ne tik palengvinti, bet ir sutrumpinti iki vos kelių dienų!

Šį kartą dalinamės ypatinga užklausa, kurią pateikė kino apdovanojimų „Sidabrinės gervės“ organizatoriai. Į Lietuvą grįžę kino apdovanojimai šiemet pirmą kartą istorijoje nusprendė įteikti „Žaliąją gervę“ už filmą gamtos tema. Dėl šios priežasties turėjome atlikti originalios sidabrinės gervės 3D skenavimą ir kopijos 3D spausdinimą. Kadangi apdovanojimas buvo dedikuotas gamtos tematikai, jį turėjome pagaminti iš ekologinių medžiagų.

Užsakymo įgyvendinimui pasinaudojame tiksliausiu mūsų 3D skeneriu – „Artec Space Spider“. Jo 3D taško tikslumas siekia iki 0,05 mm, todėl originali gervė buvo atkurta ypač preciziškai. Nuskenuotas 3D modelis buvo atspausdintas FDM technologijos spausdintuvu iš PLA plastiko. Šis plastikas yra pagamintas iš augalinių žaliavų bei yra biologiškai skaidus. Pagal užsakovo poreikius, atspausdinta gervė buvo nudažyta žalia spalva.

3D technologijos leido ypač greitai pagaminti šį originalų apdovanojimą ir įteikti jį nominaciją laimėjusiai filmo „Rūgštus miškas“ kūrėjų komandai. Džiaugiamės, kad 3D technologijos ne tik leido įgyvendinti unikalią idėją, bet ir ją išpildyti aplinkai draugišku būdu.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)
3D spausdinimo medžiaga: PLA
Dydis (mm): 126.41 x 118.50 x 521.24