Nors šiuolaikinės technologijos dar neatrado būdų, kaip atsukti laiką atgal, tačiau 3D technologijos jau geba jį pristabdyti. Tuo spėjo įsitikinti ne tik didžioji dalis Lietuvos muziejų, bet ir Archeologų draugija. Kalbame apie ypač senų ir svarbių objektų skaitmeninimą 3D skenavimo būdu. Šis būdas ne tik nesukelia jokio neigiamo poveikio eksponatui, bet ir užfiksuoja jį ypač tiksliai, įamžinant kiekvieną geometrinę formą bei spalvas.

Archeologų prašymu atlikome kelių akmens amžiaus puodų 3D skenavimą. Tam buvo panaudotas ypač tikslus “Artec Space Spider” 3D skeneris, kurio 3D taško tikslumas siekia 0,05 mm. Ypač svarbu, jog visi gamintojo “Artec 3D” įrenginiai yra bekontaktiniai ir saugūs skenuojant išorės poveikiui jautrius eksponatus ar žmogaus kūną. Dėka aukštos 3D skenerio spartos, vieno puodo skenavimas užtrunka vos pusę valandos, o esant poreikiui skenuoti galime atvykti ir į Jūsų pasirinktą vietą.

Nuskenuoti 3D modeliai buvo panaudoti virtualios parodos kūrimui, kur lankytojai kompiuterio ekrane galės apžiūrėti pasirinktus puodus, bei sužinoti daugiau apie jų istoriją. Džiaugiamės, kad 3D skenavimas leidžia skaitmeninimo procesą atlikti ne tik labai kokybiškai, bet ir sparčiai, nesukeliant jokių papildomų nepatogumų.

Dydis (mm): 142.70 x 142.00 x 143.10 ir didesni