Šiandieninėje  gamyboje  3D spausdinimas pritaikomas jau kone visose veiklos srityse.  Ne išimtis ir  juvelyrika.  Kaip žinia, dažnas žmogus nori išskirtinių, vienetinių ir individualių aksesuarų. Ši priežastis dažnai stipriai padidina gaminio kainą dėl ilgo, sudėtingo ir kruopštaus juvelyro rankų darbo ruošiant gaminių formas.  Tačiau visa tai jau praeitis. Nuo šiol juvelyrų  pagalbininkais tapo… 3D spausdintuvai!

Vienas iš mūsų klientų yra juvelyrikos dirbinių gamintojas. Šį kartą gavome užduotį atspausdinti žiedų modelius gamybai. Tai mums nesudėtinga užduotis su mūsų naujuoju  3D spausdintuvu „Zortrax Inkspire“. Šis 3D spausdintuvas veikia DLP (angl. Digital Light Processing ) technologijos pagrindu. Tai užtikrina ypač aukštą detalumo ir tikslumo lygį. Šio spausdintuvo sluoksnio storis gali pasiekti tik 25 µm, o pikselio dydis yra tik 50 µm!

Pagal kliento poreikius šį kartą spausdinimui naudojome Zortrax BASIC dervą. Nuo atspausdinto modelio užsakovas pasigamina silikonines formas, kuriose formuoja vaškinius modelius ir juo naudoja liejant juvelyrikos dirbinį iš tauriųjų metalų.  Liejimui naudojamas tiek sidabras, tiek auksas ir kiti norimi metalai.

Kitas galimas variantas juvelyrikoje – spausdinti modelius iš liejamosios dervos. Tokią derva siūlo gamintojas „Formlabs“. Tuo atveju gaminį galima iš karto lieti, nes jis liejimo formoje išdega be pelenų. Taip gali būti dar labiau sutaupomas juvelyrų darbo laikas.

Juvelyrikos 3D spausdinimas bei liejimo formų gamyba 3D techologijų būdu leidžia juvelyrikos darbus atlikti dar tiksliau, išgaunant daug įvairesnių formų ir sudėtingumo objektus. Tai spartus, tikslus ir nebrangus būdas gaminti juvelyrikos ruošinius!

3D spaudos medžiaga: skysta derva

3D spausdinimo technologija: UV LCD

Gaminio dydis (mm): 21 x 22,5 x 7,7