Šiais metais Lietuvos nacionalinis paviljonas atvėrė duris 59-ojoje Venecijos meno bienalėje, o jame Šiuolaikinis Meno Centras (ŠMC) pristatė menininko Roberto Narkaus projektą „Gut Feeling” (liet. „Nuojauta”).

Socialinė skulptūra – siurrealistinis kooperatyvas, pagamintas iš vietos vandenyse išgaunamų jūržolių, kurios – vienas maistingiausių ir sparčiausiai atsinaujinančių maisto šaltinių, galinčių padėti išspręsti greitai augančios Žemės gyventojų mitybos trūkumo problemą. „Gut Feeling” – daugiasluoksnis, laviruojantis tarp nuoširdaus siekio pakeisti pasaulį, nenuilstamo tikėjimo bendradarbiavimo pažadu, egocentriškų menininko ambicijų, flirto su finansinėmis struktūromis, technologijų progresu ir humoro.

Savo ruožtu džiaugiamės galėję prisidėti prie šio unikalaus meno kūrinio pristatymo tarptautinėje parodoje pasiruošimo ir atspausdinę 3D „Gut Feeling” versiją. Pagal užsakovo prašymą atspausdinome 80 cm. pločio debesėlį. Gamybai pasitelkti didelio formato FDM technologijos 3D spausdintuvai „Modix Big-60“ bei PETG plastikas. Atspausdintas debesėlis perduotas užsakovui tolimesniam apdirbimui (šlifavimui, dažymui).

Vis dažniau menas įsileidžia 3D technologijas į savo kūrybinį procesą. Toks būdas leidžia ne tik kurti meno kūrinius kompiuterinėje erdvėje, bet ir lengvai juos realizuoti į fizinius objektus.

Parodos nuotraukos: Audrius Solominas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 800.00 x 565.00 x 589.00