Įsivaizduokime situaciją. Milžiniška gamybos įmonė, dirbanti 24 valandas per parą. Didelės ir brangios staklės gamina milijoninių tiražų produkciją. Suplanuota kiekviena valanda ir minutė. Dešimtys ar net šimtai klientų laukia savo užsakymų pristatytų laiku. Bet netikėtai sugenda staklės. Dėl sulūžusios detalės negalima tęsti darbo. Analogo rinkoje nėra, reikia pirkti visą mazgą, o atsiuntimas gali trukti net ne vieną savaitę. Reali situacija? Net labai. Deja, įmonei tai reiškia didžiulius nuostolius.

Taip sulaukėme skubaus užsakymo iš vienos didžiausių ir moderniausių pakavimo ir ženklinimo sprendimus siūlančių kompanijų Lietuvoje – Pakmark. Jų poreikis buvo ypač skubiai nuskenuoti ir atspausdinti spaudos mašinos dažus pumpuojančios peristatinės pompos konstrukcines detales. Be šių detalių negali veikti pompa, ko pasekoje neužtikrinamas dažų tiekimas į spaudos mašiną ir darbas negali būti vykdomas.

Sureagavome žaibiškai ir dar tą pačią dieną nuskenavome, o jau sekančios dienos rytą atidavėme klientui pateiktas detales. 3D skenavimo paslaugos buvo atliktos ypač greitu ir tiksliu „Artec Space Spider“ 3D skeneriu. Šis 3D skeneris geba skenuoti 50 µm tikslumu ir užtikrina ypač aukštą skenuotų failų kokybę. Nuskenuotų modelių 3D spausdinimas buvo atliekamas FDM technologijos 3D spausdintuvu „Zortrax M200“. Šis 3D spausdintuvas yra pelnęs ne vieną apdovanojimą ir rinkoje jau ilgą laiką pripažįstamas vienu geriausiu desktop klasės spausdintuvu. Spausdinimas buvo atliktas panaudojant tvirtą ir apkrovoms atsparų plastiką „Z-Ultrat“. Atspausdintos detalės pilnai pakeitė sulūžusias ir taip leido klientui labai greitai atstatyti gamybinius pajėgumus.

Originalių detalių atkūrimas ypač sparčiai populiarėjanti sritis 3D spausdinime. Pasak užsakovo rinkoje šių detalių įsigyti nėra įmanoma. Tiekėjai siūlo pirkti nebent naują komplektą, tačiau tokio kaina siekia net 4000 eur. Be to dar reikia įvertinti ne tik išlaidas, bet ir siuntimo terminus, kurie sustabdo gamybą ilgesniam laikui. Štai dėl to buvo kreiptasi į mus. Vos per 1,5 darbo dienos klientas turėjo du komplektus šių detalių. Turėdamas 3D modelius jis bet kada ateityje galės kreiptis dėl papildomo šių detalių pagaminimo.

Šiuo atveju 3D spauda leido ne tik sutaupyti gedimo šalinimo kaštus net 40 kartų, bet ir sutrumpino gamybos prastovos laiką iki 1,5 dienos!

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: Z-Ultrat

Dydis (mm): 77 x 33 x 51; 31 x 83 x 76