Turbūt daugelis žmonių sutiktų, kad šiais laikais nuskentuoti arba atspausdinti 3D technologijomis galima viską. Ir kaip džiugu, kai dėl šios priežastis mūsų klientai neriboja savo fantazijos ir kreipiasi į mus su pačiomis netikėčiausiomis idėjomis! Viena jų – neseniai baigta realizuoti – tai tiksli seniausio Lietuvos ąžuolo kamieno kopija.

Kliento užsakymu atlikome Stelmužės ąžuolo kamieno 3D skenavimą. Skenavimui buvo panaudotas ypač spartus ir tikslus „Artec Eva“ 3D skeneris, gebantis fiksuoti didelių gabaritų objektus.

Skenavimo sąlygos buvo pakankamai sudėtingos, nes procesas vyko natūralioje aplinkoje, šviečiant saulei. Šiam faktoriui pašalinti buvo naudojami dirbtiniai šešėliai, sukurti naudojant audeklą. Kadangi skenerio tikslumas yra iki 0,1 mm, nepaisant nepalankių lauko sąlygų buvo gautas ypač tikslus 50 cm aukščio Stelmužės ąžuolo kamieno dalies modelis.

Kompiuterinis 3D modelis buvo perduotas skulptoriui, kuris pagal turimus duomenis sukūrė originalaus dydžio gipsinį modelį, pagal kurį buvo išlieta tiksli kamieno forma. Betoninei kopijai sukurti prireikė net 1,8 tonos betono. Ant kamieno viršaus buvo pritvirtinta aplinkos sąlygoms atspari fanera, ant kurios atspausdintos kamieno pjūvio rievės, kurių Stelmužės ąžuole yra apie 240. Skaičiuojama, kad šiam medžiui yra jau apie pusantro tūkstančio metų!

Betoninė konstrukcija sumontuota Ilzenbergo dvaro parke. Ant kamieno įsmeigtos auksinės lentelės žymi svarbiausias šalies istorijos bei dvaro gyvavimo datas.

Džiaugiamės būdami tokio didelio projekto komandos dalimi. 3D skenavimas leido idėjos sumanytojams greitai ir ypač tiksliai sukurti šio unikalaus objekto kompiuterinį modelį bei pritaikyti jį betoninės kopijos kūrime.

Objekto dydis (mm): 3267 x 3291 x 485