3D technologijos – puiki išeitis atkurti retus, sunkiai gaunamus ar net nebegaminamus objektus. Tuo tikslu puikiai pasitarnauja 3D technologijos. 3D skenavimo ir 3D spausdinimo nauda jau įsitikino ne vienas mūsų klientas.

Šį kartą dalinamės slėginio įrenginio indo atkūrimo projektu. Į mus kreipėsi klientas, turintis seną, susidėvėjusią detalę – indą, kurio rinkoje įsigyti jau nebeįmanoma. Specialus plastikinis indas įsistato į specifines stakles ir turi atlaikyti atitinkamą slėgį.

Turimą seną ir suskilinėjusį indą nuskenavome aukščiausio tikslumo „Artec Space Spider“ 3D skeneriu. Nuskenuotas 3D modelis buvo pakoreguotas ir išlygintas, kad idealiai tiktų į stakles. Šį 3D modelį atspausdinome ypač greitu ir tiksliu „Prusa“ 3D spausdintuvu, veikiančiu FDM technologijos principu. Kadangi detalė turės sąlytį su įvairiais skysčiais, spausdinimui parinkome vieną iš chemiškai atspariausių plastikų – PETG.

Ši kombinacija leido klientui per ypač greitą laiką gauti rinkoje nebeegzistuojančią detalę ir taip sutaupyti pinigų, išsaugant brangias stakles.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

 Objekto dydis (mm):  100.00 x 100.00 x 110.00