Šią savaitę Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune visuomenei pristatyta partizanų vado A. Ramanausko – Vanago skulptūra. Skulptūros autorius Gintautas Lukošaitis. Originali skulptūra pagaminta iš bronzos, pagal 1947 metais darytą A. Ramanausko – Vanago fotografiją, kurioje žymus partizanas pozuoja priklaupęs ant kelio su vanagais ant pečių. Džiaugiamės, kad Merkinės krašto muziejaus iniciatyva prie šios skulptūros įamžinimo galėjome prisidėti ir mes.

Užsakovo prašymu atlikome originalios skulptūros 3D skenavimą. 1,2 metro aukščio meno kūrinio skaitmenizavimui pasitelkėme ypač greitą, mobilų ir tikslų „Artec Eva” 3D skenerį, fiksuojantį aplinkos objektus iki 0,1 mm taško tikslumu. Dėka pažangiausių technologijų, ypač tikslus skulptūros skenavimas užtruko vos valandą. Nuskenuotas modelis buvo eksportuotas STL formatu ir proporcingai sumažintas iki 10 cm ir 14 cm dydžio.

Sumažintos skulptūros kopijos buvo atspausdintos SLA technologijos 3D spausdintuvu. Ši technologija leidžia pagaminti ypač tikslius ir detalius gaminius, nes sluoksnio storis yra vos 0,05 mm. Aukščiausio detalumo lygmens modeliai bus panaudoti suvenyrų ir dovanų rėmėjams gamybai.

3D skenavimas ir 3D spausdinimas – tai greičiausias ir paprasčiausias būdas ne tik skaitmenizuoti skulptūras ar kitus meno kūrinius, bet ir pasigaminti jų kopijas.

3D spausdinimo technologija: SLA (angl. Stereolithography)

3D spausdinimo medžiaga: Standartinė derva

Originalios skulptūros dydis (mm): 907.5 x 759.52 x 1214.00