VšĮ „Klaipėdos šventės“ iniciatyva sukurtas Turgaus aikštėje (Klaipėdoje) stovinčios Taravos Anikės skulptūros kopija.

Skulptūros 3D skenavimas vyko pasitelkus alkūninį keltuvą, kad pasiekti visas reikiamas skulptūros vietas. Pažangus ir mobilus „Artec Eva“ 3D skeneris ir nešiojama baterija užtikrino sklandų ir patogų darbą. Tiesioginės saulės šviesos šaltinis buvo panaikintas sukūrus dirbtinį šešėlį iš juodo audeklo, kadangi skeneriai nebeturi galimybės projektuoti vaizdo ir gauti grįžtamąjį ryšį.

Itin tiksli nuskenuota skulptūra sumažinta iki 1.3 metro aukščio ir atspausdinta iš kelių dalių. Tam buvo panaudotas didelio formato 3D spausdintuvas, kuris geba atspausdinti iki 600 x 600 x 600 mm dydžio objektus. PETG plastikas panaudotas dėl jo tvirtumo ir apdirbimo patogumu.

Galiausiai skulptūra suklijuota ir apdirbta specialiomis priemonėmis išgaunant galutinę bronzinę imitaciją, kuri puikiai atkartoja originalą ir yra daug lengvesnė.

Skulptūra buvo pristatyta į „Lietuva“ jachtą, kuri vykdo šimtmečio odisėją po Europos uostus.

Su mūsų turima įranga didelių objektų 3D skenavimas bei didelio formato skulptūrų 3D spausdinimas yra pilnai realizuojamas procesas, užtikrinant aukščiausią kokybę, greitį bei žemus gamybos kaštus.

3D spaudos medžiaga: PETG plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 380 x 400 x 1300