Kaip taisyklė, pavasarį sulaukiame vis didesnio 3D skenavimo ir 3D spausdinimo paslaugų poreikio iš automobilių ir motociklų entuziastų. Šiose srityse ypač aktualūs yra tvirčiausi ir atspauriausi plastikai. Ypač, kai kalba eina apie saugumą. Šį kartą dalinamės motociklininko kojų apsaugų nulūžusios dalies atkūrimu.

Nulūžusią dalį galima atkurti įvairiais būdais. Paprasčiausias iš jų yra 3D skenavimas, jei klientas turi veidrodinę ar kitą sveiką atkuriamo objekto dalį. Jei tokios galimybės nėra, galima atlikti nulūžusios dalies primodeliavimą. Šį kartą klientas kreipėsi jau su savo sukurtu modeliu.

Spausdinimui reikalingas stiprus ir atsparus plastikas. Dėl šios priežasties pasirinkome PACF – poliamido ir anglies pluošto mišinį. Šis plastikas yra ypač tvirtas, ženkliai lengvesnis bei  atsparus aukštai temperatūrai. Spausdinimas atliktas FDM technologijos 3D spausdintuvu.

Atspausdintą dalį klientas pritvirtino prie sulūžusios apsaugos. Litavimas leido pritvirtinti šią dalį ypač tvirtai. Pasirinkdamas tokią technologiją klientas dar kelis sezonus galės naudoti turimas apsaugas bei būti užtikrintas, jog atkurta dalis bus tikrai ne prastesnė už originalią.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PACF

Dydis (mm): 62.2 x 16.94 x 64.64 mm