Daugelis sutiks, sveikata – svarbiausia. Tik deja, ne visi esame apdovanoti nepriekaištinga savijauta, tad vienu ar kitu metu kreipiamės į medicinos įstaigas. Kai kurioms ligoms gydyti reikalinga brangi ir reta įranga, o jos atsarginės dalys yra ne tik sunkiai gaunamos, bet ir labai brangios. Džiaugiamės, kad ir šioje vietoje galime pasitelkti 3D technologijas.

Į mus kreipėsi Vaiko raidos klinika, kuri susidūrė su kineziterapinių kostiumų kabliukų trūkumu. Šie kostiumai naudojami vaikų gydymo terapijai. Specialių kabliukų pagalba prikabinamos elastinės gumos koreguoja vaiko laikyseną. Deja, originalūs kabliukai greitai susidėvi, o naujus gauti yra labai sunku ir brangu. Dėl šios priežasties 3D modeliavimo pagalba atkūrėme kabliuko geometriją ir atspausdinome 3D spausdintuvu. Iš viso buvo pagaminta beveik 1000 kabliukų! Projekto įgyvendinimui pasitelkėme ypač greitus „Prusa“ 3D spausdintuvus ir tvirtą bei atsparią PETG medžiagą. Užsakymui atlikti prireikė vos kelių darbo dienų.

Toks sprendimas leido ypač greitai tiekti klinikai trūkstamus kabliukus ir taip užtikrinti sklandų bei nenutrūkstamą vaikų terapinį gydymą. Turimas kompiuterinis 3D modelis leis ateityje dar greičiau pagaminti kabliukų papildymą ir taip aplenkti netikėtumus.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 30.45 x 22.92 x 3.00