Dažnas klientas kreipiasi su klausimu, kokio maksimalaus dydžio gaminius galime pagaminti ir dažnai nustemba, jog dydis mums nėra riba. 3D technologijos leidžia skenuoti ir spausdinti gaminius nuo pačių smulkiausių juvelyrinių dirbinių net iki Prezidentūros herbo!

Šį kartą dalinamės tikrai neeiliniu projektu, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Prezidentūra. Pagal jų užsakymą atlikome originalaus Prezidentūros herbo 3D skenavimą bei kopijos 3D spausdinimą su pilnu apdirbimu. Užsakymas atliktas su tikslu turėti herbo kopiją, kol originalas bus restauruojamas.

Užsakymui atlikti buvo reikalingas herbo 3D modelis. Jį gavome nuskenavę originalą mobiliu ir ypač tiksliu „Artec Leo“ 3D skeneriu. Nuskenuotas originalas buvo skaitmenizuotas 0,1 mm taško tikslumu. Skaitmeninė kopija buvo panaudota 3D spausdinimui didelio formato „Modix“ FDM technologijos 3D spausdintuvu. Šis spausdintuvas spausdina net iki 1000 x 1000 x 1000 dydžio gaminius, todėl herbas buvo padalintas vos į kelias dalis. Atspausdintas modelis, kliento pageidavimu, buvo nudažytas reikiamomis spalvomis.

3D spausdintas herbas yra atsparus lauko sąlygoms, tvirtas bei pilnai atitinkantis originalą. Šis kūrinys puoš Prezindentūrą maždaug 1-2 mėnesius, senojo herbo restauracijos metu. Džiaugiamės, kad šio užsakymo įgyvendinimui buvo pasitelktos naujausios technologijos, kurios leido ypač didelio formato užsakymą reaizuoti vos per mėnesį.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 3230.00 x 2945.00 x 95.00