Ne paslaptis, jog daugelio mechanizmų pagrindinis elementas yra krumpliaratis. Tiek pramonėje, tiek buityje kone visų įrenginių veikimas paremtas krumpliaračių porų perduodamu judesiu. Dėl šios priežasties įprasta, kad krumpliaračiai yra viena dažniausiai susidėvinčių dalių. Ši problema nėra didelė, jei Jums reikalingą krumpliaratį galima įsigyti parduotuvėje. Tačiau kiek sudėtingiau tada, kai tokių įrenginių, ar jų atsarginių dalių, niekas negamina ir neparduoda. Ar tuomet reikėtų pirkti naują įrenginį? Tikrai ne.

Vienas iš tokių užsakymu buvo ir šis žemės ūkio technikos įrenginio nusidėvėjusių krumpliaračių atkūrimo projektas. Rinkoje nesant atsarginių dalių, krumpliaračių gedimas galėjo sukelti rimtus nuostolius jo savininkui, turėsiančiam pirkti naują įrenginį. Tačiau 3D technologijų dėka nusidėvėjusius krumpliaračius atkūrėme vos per keletą darbo dienų.

Klientui pateikus nusidėvėjusius krumpliaračius, inžinierių komanda atliko reikalingus matavimus bei atkūrė juos CAD programa. Sumodeliuoti krumpliaračiai buvo atspausdinti pramoniniu SLS technologijos 3D spausdintuvu iš PA2200 plastiko. Šis medžiagos ir technologijos derinys užtikrina patį aukščiausią gaminio tvirtumą, kuris ypač aktualus dėl ilgo krumpliaračio tarnavimo laiko.

Krumpliaračių atkūrimas bei spausdinimas 3D spausdintuvu leido klientui ne tik gauti rinkoje nebeegzistuojantį daiktą savo įrenginiui, bet ir padaryti tai ypač greitai ir kokybiškai.

3D spausdinimo technologija: SLS (angl. Selective Laser Sintering)

3D spausdinimo medžiaga: PA2200

Dydis (mm):  112.20 x 112.20 x 60.00 ir 132.00 x 132.00 x 40.00