Daug kartų pasakojome apie senovinių automobilių, muziejų eksponatų, sulūžusių prietaisų ar net muzikos instrumentų atkūrimą 3D technologijomis. Tačiau šį sąrašą praplėsime dar daugiau, įtraukdami ir architektūros restauracinius darbus. Ir žinoma – tam naudojant 3D technologijas.

Sulaukėme kliento prašymo atkuri senovinę konsolę Vilniuje esantiems Signatarų namams. Prieš kurį laiką buvo vykdoma Signatarų namų rekonstrukcija. Originalių konsolių buvo beveik nelikę, klientas turėjo tik vieną istorinę nuotrauką. Tačiau net ir toks mažas informacijos kiekis mums leido išpildyti šį užsakymą. Remdamiesi turimais duomenimis sumodeliavome originalią konsolę. Vėliau ji buvo atspausdinta didelio formato FDM technologijos Modix 3D spausdintuvu iš PLA plastiko. Atspausdinta konsolė buvo panaudota liejimo formos gamybai. Turint formą – nesunkiai išlietos visos reikalingos konsolės.

Tai ypač greitas ir patogus būdas atkurti unikalius gaminius net ir neturint fizinių originalų. Pakanka turėti brėžinį, nuotrauką ar paprasčiausią eskizą, o visa kita – 3D technologijų inžinierių profesionalus darbas.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PLA

Dydis (mm): 1310.00 x 701.51 x 334.59