Kiekviename darbe naudojame specifinius darbo įrankius. Ilgainiui pastebime jų trūkumus ir tobulintinas vietas. Be 3D technologijų bet kokius individualius patobulinimus atlikti būtų ne tik sudėtinga, bet ir labai brangu. O štai pasitelkus 3D modeliavimą bei 3D spausdinimą, be vargo galime atlikti mažaserijinę reikalingų patobulintų dalių gamybą.

Vienas iš tokių užsakymų yra ir šis inkasatorių kompanijos projektas. Užsakovo prašymu atlikome inkasacijos dėžutės apsauginio dėklo 3D modeliavimą. Šios dėžutės vienoje pusėje turi smūgiams jautrių detalių, kurios pervežimo metu apsigadina, nulūžta ar apsilanksto. Tuo tikslu buvo sukurtas apsauginis dėkliukas, kuris užsimauna ant dėžutės pagal jos formas ir sugeria apkrovas smūgio metu.

Sumodeliuoti dėkliukai buvo atspausdinti ypač greitais ir tiksliais FDM technologijos spausdintuvais „Prusa“. 3D spausdinimui pasirinkome gumos pagrindo TPU plastiką, kuris yra elastingas, todėl gaminys ne tik lengvai užsimauna ant dėžutės, gerai laikosi, bet ir puikiai amortizuoja smūgius. Iš viso buvo pagaminta 40 vienetų tokių apsauginių dėklų.

Su šiais apsauginiais dėklais inkasacinės dėžutės lėčiau nusidėvės, bus mažiau apgadinamos, bet kartu ir pilnai atliks savo funkciją.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: TPU

Dydis (mm): 182 x 52 x 99