Ne kartą dalinomės istorijomis, pasakodami, kaip 3D spauda gelbsti įvairiausius mūsų klientų naudojamus prietaisus bei mechanizmus, kuriems staiga sulūžta ar susidėvi tam tikros detalės ar elementai. Tačiau.. o kas tada, jei susidėvi mūsų pačių – žmonių „detalės“? Ar ir tada galime pasinaudoti 3D technologijų privalumais? Vienareikšmiškai taip!

Į mūsų įmonę kreipėsi pacientas, turintis čiurnos sąnario ligą, dėl kurios reikalinga sąnario operaciją. Iš medikų mums buvo perduoti paciento MRT duomenys. Pasinaudodami turimais duomenimis atlikome DICOM – STL konvertaciją taip gaudami kompiuterinį sąnario 3D modelį, kuris jau yra tinkamas 3D spausdinimui.

3D spausdinimui buvo pasirinktas pažangiausias „Zortrax M300 plus“ spausdintuvas, turintis padidintą 300 x 300 x 300 mm dydžio darbadėžę. Šis spausdintuvas veikia FDM technologijos principu. Modeliui gaminti buvo parinktas Z-HIPS plastikas, kuris užtikrina sienelių lygumą bei yra atsparesnis išsilenkimams bei deformacijoms spausdinimo metu. Tokiu būdu buvo atspausdintas 30 cm aukščio kojos fragmentas.

Atspausdintas gaminys perduotas medikams, kurie prieš operaciją galėjo artimiau susipažinti su paciento atveju, atlikti reikalingus matavimus bei pasiruošti operacijai. Šis užsakymas tiek pacientui, tiek gydytojams leido greitai ir tiksliai optimizuoti chirurginės operacijos procesus bei paspartinti visą gydymo procesą.

Dydis (mm): 285 x 125 x 300