Padėti pamatyti pasaulį! Žinoma, niekas nepakeis tikrojo regėjimo galios, bet kaip džiugu nors dalele prisidėti ir suteikti galimybę akliesiems pamatyti bent mažą gabalėlį pasaulio. Tiesa, ne akimis, bet pojūčiais. Būtent tokia buvo pagrindinė Palangoje esančio Birutės parko 3D maketo neregiams gamybos prasmė.

Šiam projektui buvo ruoštas specialus 3D maketas. Kiekvienas Birutės parko elementas buvo atkartotas atitinkamais elementais – išskirtos medžių, pievelių, takų, vandens, smėlio, lankytinų objektų zonos. Kiekviena zona turi specialų reljefą, kuris neregiams padeda atpažinti ir atskirti šiuos objektus. Lankytini objektai pažymėti skaitmenimis ir Brailio raštu paženklintais numeriais. Žemėlapio apačioje pagal atitinkamus skaičius pateikiami kiekvieno objekto aprašymai.

Maketui pagaminti pasitelktas 3D spausdinimas. Gamyba atlikta FDM technologijos pagalba, panaudojant didelio formato 600 x 600 x 600 mm 3D spausdintuvus. Kadangi šis žemėlapis stovi po atviru dangumi prie įėjimo į parką, specialiai jam parinkome plastikus, kurie galėtų stovėti lauko sąlygomis. Visi elementai buvo suklijuoti į vieną visumą ir įtvirtinti į metalinį karkasą.Šiai dienai dalinamės nuotraukomis praėjus jau metams nuo maketo atidengimo. Galite įsitikinti, kad nei sniegas, nei lietus, vėjas ar saulė žalos gaminiui nepadarė. Džiaugiamės, kad 3D spausdinimas ne tik padeda įgyvendinti tokias šaunias iniciatyvas, bet ir leidžia greitai bei kokybiškai realizuoti unikalius Jūsų sumanymus.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 790 x 790 x 50 mm