Kartais, turint unikalų daiktą, labai norisi jį išsaugoti. Taip atsitiko ir įmonei, kuri prieš keletą metų buvo išleidusi tam tikrą kiekį beždžionės formos žvakių. Kadangi liejimo formos neišliko, įmonė kreipėsi į mus su prašymu atkurti beždžionę pagal turimą paskutinę likusią originalią žvakę.

Tuo tikslu pasitelkėme ypač greitą ir tikslų „Artec Space Spider“ 3D skenerį, fiksuojantį aplinkos objektus iki 0,05 mm tikslumu. Nuskenuotas modelis buvo sutvarkytas atliekant pageidaujamas korekcijas, išvalant jį nuo liejimo metu atsiradusių nepageidaujamų elementų ir t.t.

Pakoreguotas 3D modelis buvo panaudotas 3D spausdinimui. Spausdinimą atlikome pažangiausiu „Zortrax M300 Plus“ 3D spausdintuvu, veikiančiu FDM technologijos principu. Kadangi beždžionės aukštis siekė 28 cm, „Zortrax“ spausdintuvas puikiai pasitarnavo savo didele darbadėže ir išskirtiniu spausdinamo objekto sienelės lygumu. Ši kombinacija leido nebrangiai ir ypač kokybiškai pagaminti pozityvą, kuris vėliau buvo panaudotas silikoninės liejimo formos gamybai.

Tokiu būdu atkurtas žvakės pozityvas leido klientui ypač greitai ir paprastai atkurti ir išsaugoti turimą žvakę bei pratęsti jos gamybą. Turint kompiuterinį 3D modelį, pozityvo spausdinimą ar formos pakeitimus ateityje bus galima atlikti bet kada.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: HIPS

Objekto dydis (mm): 280.00 x 173.40 x 191.46