Matydami gatve riedantį išpuoselėtą unikalų ar senovinį automobilį dažnai net nesusimąstome, kiek pastangų šeimininkui tenka įdėti siekiant tokį automobilį restauruoti ir prižiūrėti. Susidėvėjus vienai ar kitai daliai, naują nusipirkti rinkoje yra kone neįmanoma arba labai brangu. Jau nekalbame apie unikalias, rankų darbo modifikacijas. Dažnai paieškos tampa labai ilgos ir komplikuotos. 3D technologijos – tai pati greičiausia ir pigiausia alternatyva, norint pasigaminti bet kokią unikalią detalę.

Pagal kliento pateiktą užsakymą, atlikome Subaru automobilio bamperio ortakio 3D skenavimą ir veidrodinės kopijos 3D spausdinimą. Skenavimui pasirinkome tiksliausią „Artec Space Spider“ 3D skenerį, gebantį užfiksuoti aplinkos objektus net iki 0,05 mm taško tikslumu. Nuskenuotam modeliui buvo sukurta veidrodinė kopija, kuri buvo atspausdinta „Prusa“ 3D spausdintuvu. Spausdinimui pasirinkome PETG plastiką, kuris savo mechaninėmis savybėmis puikiai tinka ortakio gamybai.

Toks gamybos būdas klientui leido ypač greitai ir paprastai pasigaminti veidrodinę reikiamos dalies kopiją ir sutaupyti ne tik daug brangaus laiko, bet ir pinigų.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 181.55 x 202.40 x 101.05