3D spausdinti architektūriniai maketai – tai vis sparčiau populiarėjantis maketų gamybos būdas, ypač kai kalbame apie pačias inovatyviausias, moderniausias šiuolaikinės architektūros studijas. Kai gyvenimas sukasi žaibišku tempu, dažnai sunku suspėti viską suderinti ir paruošti iš anksto. Žinome, kad taip nutinka ir su architektūros projektais, kurie intensyviai vystomi ilgą laiką, o likus paskutinėms savaitėms privalu pasigaminti estetišką maketą, be kurio darbas nueitų perniek. Šiuo atveju ypatingai gelbsti 3D spauda.

Į mūsų kompaniją kreipėsi Rolando Paleko vadovaujama archstudija iš Vilniaus, rengianti maketą Tautos namų konkursui. Kompleksinio maketo 3D spausdinimo darbai buvo atlikti per savaitę nuo modelių gavimo. Spausdinimas šį kartą nebuvo toks paprastas – turėjome išgauti ypač plonas 1 mm skersmens kolonas, bei 1 mm kraštinės ilgio įgilintus kvadratus. Tai buvo iššūkis mums, kurį sėkmingai įvykdėme.

3D spausdinimui buvo panaudota SLS (angl. Selective laser sintering) 3D spausdinimo technologija bei baltas PA2200 (nailono) plastikas. Užbaigtas pastato bei aikštės 3D maketas visumoje puikiai derėjo su bendru aplinkos maketu.

Sveikiname Paleko archstudiją Tautos namų konkurse iš 248 viso pasaulio dalyvių užėmus 3 vietą! Visuomet džiaugiamės galėdami bendradarbiauti ir prisidėti prie tokių projektų ruošiant 3D spausdintus maketus.

3D spausdinimo technologija: SLS (angl. Selective Laser Sintering)

3D spausdinimo medžiaga: PA2200

 Objekto dydis (mm): 260 x 260 x 70