3D spausdinimas – toli gražu ne tik ateities technologija. Pasinaudojant pridėtinės gamybos teikiamais privalumais galime net nusikelti į praeitį! Būtent tai įvyko ir įgyvendinant Lietuvos Nacionalinio muziejau užsakymą – Vilniaus architektūrinio maketo 3D spausdinimą.

Paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“ sostinėje atidarytas Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga. Svarbiausias šios naujos ekspozicijos akcentas – pagal unikalią archyvinę medžiagą atkurtas Vilniaus prieš 200 metų maketas. Toks pat maketas prieš 200 metų carinės valdžios buvo sukurtas kariniais tikslais, o dabar atgimsta miesto pažinimui.

Siekdami išpildyti užsakovo prašymą, atlikome 69 dalių maketo 3D spausdinimą. Maketas buvo atkurtas pagal istorinę medžiagą, išlaikant anuometinį miesto suskirstymą bei išsidėstymą. 3D spausdinimui pasirinkta FDM 3D spausdinimo technologija. Mūsų turimas platus įrenginių spektras leido greitai ir kokybiškai pagaminti ne tik smulkius namukus, bet ir ištisus kvartalus. Tam pasitelkėme „Prusa“ bei didelio formato „Modix“ 3D spausdintuvus.

Atspausdinti maketai buvo sumontuoti į paruoštą pagrindą. Maketu galima pasigrožėti Vilniuje, priešais Lietuvos Nacionalinį muziejų. Adityvinė gamyba – tai optimaliausias būdas išskirtinių gaminių, tame tarpe ir maketų, gamybai.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PLA