3D technologijų pritaikymas transporto pramonėje plečiasi vis sparčiau. Pradėję nuo smulkių detalių automobiliams ar motociklams, mūsų klientai vis dažniau taiko pažangiausias technologijas ir sunkiasvorėms mašinoms, užsakydami jiems ne tik funkcines, bet ir apdailos detales.

Užsakovas susidūrė su paradoksalia problema. Vienas populiarus sunkvežimių gamintojas nebegamina reikalingų krovininio automobilio apdailos detalių. Sulūžusi apdaila trukdo praeiti techninę apžiūrą ir eksploatuoti sunkvežimį, nepaisant to, kad visa techninė jo dalis yra tvarkinga. Viena iš išeičių yra leisti ilgas valandas ieškant reikalingos dalies iš antrų rankų, o kita – paprasčiausiai kreiptis į 3D spausdinimo profesionalus bei pasitelkti iniciatyvias technologijas.

Pagal užsakovo pateiktą nesulūžusios pusės detalę atlikome sunkvežimio apdailos 3D skenavimą ypač greitu ir tiksliu „Artec Leo“ 3D skeneriu. Šis įrenginys skenuoja iki 0,1 mm taško tikslumu, o integruotas procesorius ir baterija darbus leidžia atlikti ypač greitai ir patogiai. Nuskenuotas failas buvo panaudotas 3D spausdinimui. Vientisa 76 cm aukščio apdaila atspausdinta panaudojant FDM technologijos, didelio formato „Modix“ 3D spausdintuvą ir ABS plastiką. ABS plastikas yra tvirtas, atsparus aplinkos poveikiui bei lengvai apdirbamas.

Gautą gaminį klientas nudažė bei sumontavo į turimą sunkvežimį. Toks sprendimas leido gauti rinkoje nesančią detalę vos per keletą darbo dienų.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: ABS

Dydis (mm): 763.4 x 230.0 x 587.6