Daugelis gamintojų, kuriantys naujus produktus ar tobulinantys esamus, puikiai žino – 3D spausdinimas yra jų dešinioji ranka. Tai įrodo ir dar vienas iš mūsų bei kompanijos „UAB Telemed“ projektas – ultragarsinio aparato galvutės dizaino realizavimas. „UAB Telemed“  jau 26-erius metus veikianti ultragarsinės medicinos technikos projektavimu, gamyba, remontu užsiimanti įmonė. Jų veikloje prototipų kūrimas yra kone kasdieninis procesas.

Prototipams spausdinti buvo pasirinktas stereolitografijos technologija veikiantis 3D spausdintuvas „Form 2“. Jį pasirinkome dėl spausdinimo metu garantuojamo ypač lygaus, aukščiausios kokybės paviršiaus. Šio spausdintuvo sluoksnio storis gali siekti vos 25µ . Medicininių įtaisų ir jų prototipų gamyboje ypač svarbu užtikrinti aukštą kokybę ir tikslumą, todėl šis spausdintuvas puikiai išpildo visus užsakovo lūkesčius. Atspausdinto gaminio paviršius yra labai artimas galutiniam produktui. Tai palengvina gaminio testavimą ir tobulinimą. Spausdinimui panaudota standartinė balta, šviesai jautri derva.

Prototipų gamyba 3D spausdintuvų pagalba ne tik sutaupo gamybos kaštus, bet ir stipriai sutrumpina darbo laiką. Sumodeliavus naują dizainą belieka jį atspausdinti. Priešingai nei CNC frezavimas ar kiti gamybos būdai, 3D spausdinimo nevaržo dizaino apribojimai, suapvalinti kraštai ar sudėtingos struktūros nesukelia problemų gamyboje. Be viso to reikia mažiau žmogiškųjų resursų – užprogramuotas spausdintuvas gali dirbti savarankiškai, be nuolatinės papildomos priežiūros.

3D spausdinimo technologija: SLA (angl. stereolitography)

3D spausdinimo medžiaga: skysta derva

Dydis (mm): 143 x 75 x 33