Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog 3D spausdinimas neturi nieko bendro su vidaus apdailos darbais, skubame jus pataisyti – taip tikrai nėra. 3D technologijų pritaikomumas yra toks platus, kad sąrašas tikrai neužsibaigia ties inžinerija, pramone, architektūra ar medicina. Viena iš sričių yra net ir statybos bei apdailos darbai.

Šiandien pasakojame apie lubų apvadų adaptavimo projektą. Klientas įrenginėjo patalpą, kurioje buvo klijuojami lubų apvadai. Viename patalpos kampe siena buvo užapvalinta nestandartiniu kampu, tad uždėti standartinius apvadus toje vietoje nebuvo įmanoma. Tam, kad išspręsti šią problemą, nuskenavome standartinio tiesaus apvado profilį ir pagal jo formą sumodeliavome bei atspausdinome išlenktą lubų apvadą. Toks apvadas idealiai atitinka patalpos sienų geometriją.

3D skenavimui naudojome tiksliausią „Artec Space Spider“ 3D skenerį. 0,05 mm taško tikslumu nuskenuotas profilis buvo sumodeliuotas pagal kambario sienų geometriją ir atspausdintas greitu ir pažangiu „Prusa“ 3D spausdintuvu. Spausdinimui pasirinkome patvarų PETG plastiką.

Klientas gautą gaminį nudažė bei pritaikė apdailos darbuose. Toks sprendimas leido ne tik patogiai užbaigti darbus, bet ir gauti nestandartinį sprendimą vos per keletą darbo dienų.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 646.86 x 567.61 x 140.38