Pagal kliento užsakymą, pasitelkiant nuotraukas buvo sukurtas žymiojo pasieniečių pareigūno Ramzio 3D modelis. Jį atspausdinus buvo gautas pozityvas liejimo formai gaminti.

Šiam užsakymui įgyvendinti buvo naudojamos skirtingų perspektyvų nuotraukos. Programinės įrangos pagalba nuotraukos sujungiamos į 3D modelį, kurį modeliuotojai – dizaineriai koreguoja, pasitelkiamas 3D modeliavimas, atsižvelgiant į meninį vaizdą, tikroviškumą.

Gautas 3D modelis buvo atspausdintas. Tam panaudotas pažangiausias 3D spausdintuvas “Zortax M200”, veikiantis FDM (angl. fused deposition modeling) technologijos principu. Gaminiui spausdinti panaudotas ABS plastikas, kuris yra lengvai apdirbamas bei klijuojamas, todėl atspausdintas skulptūros dalis buvo galima itin tiksliai sujungti.

Suklijuota skulptūra buvo toliau apdirbinėjama paties skulptoriaus. Išgautas kiekvienas plaukelis, kiekviena smulki detalė iki aukščiausio tobulumo perteikiant pilnai išdirbtą modelį.

Skulptūrų 3D spausdinimas leidžia pagaminti skulptūros modelį per ypač greitą laiką, lyginant su tradiciniais skulptūros gamybos procesais. Skulptūra yra ypač tiksli, detali ir išskirtinė savo dydžiu, ir kokybe. ABS plastiko savybės suteikia galimybę tęsti darbus rankiniu būdu išgaunant norimas tekstūras ar detales.

3D spaudos medžiaga: ABS plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 1050 x 600 x 950

Daugiau nuotraukų ir informacijos apie Ramzio skulptūros iniciatyvą: delfi.lt

Autorinės teisės priklauso skulptoriui Kęstučiui Balčiūnui.