Faktą, kad 3D skenavimas pritaikomas labai plačiai – žino kiekvienas. Tačiau ar kada susimąstėte, kad 3D skeneriai gali būti pritaikomi kulinarijoje? Mes tuo jau įsitikinome. Užsakovo prašymu atlikome valgomos skulptūros 3D skenavimą ir 3D spausdinimą. Skulptūra buvo skirta specialiam gurmanų konkursui Vokietijoje. Kaip žinia, valgomi dalykai nėra ypač ilgaamžiai, tačiau 3D skeneris ir 3D spausdintuvas gali įamžinti juos visam laikui, o tai ypač svarbu, kai į šį valgomą meno kūrinį kūrėjai įdeda visą savo širdį.

3D skenavimui buvo pasitelkti „Artec Eva“ ir „Space spider“ 3D skeneriai. Su „Artec Eva“ pagalba galima lengvai užfiksuoti visą bendrą skulptūros geometriją, kadangi skulptūra yra beveik vieno metro aukščio. „Space Spider“ 3D skeneris naudojamas smulkiausioms vietoms patikslinti – vynuogėms, veidui, plaukams ir t.t. Ši skenerių kombinacija leidžia užtikrinti aukščiausią objekto detalumą bei darbų spartą. Nuskenuoto modelio tikslumas siekia iki 0,05 mm.

Nuskenuota skulptūra buvo atspausdinta mūsų didžiuoju „Modix“ 3D spausdintuvu. Šis spausdintuvas veikia FDM technologijos principu ir leidžia greitai ir kokybiškai skaitmeninį failą paversti realiu, apčiuopiamu objektu. Atspausdinta skulptūra perduota menininkui, kuris ją išsisaugos kaip atsiminimą apie savo sukurtą valgomą skulptūrą, kurios originalas šiai dienai jau greičiausia yra suvalgytas.

Džiaugiamės savo klientų kūrybiškumu ir gebėjimu įžvelgti 3D technologijų teikiamą naudą visose veiklos srityse!

Dydis (mm): 995 x 407 x 314