Pagal skulptoriaus pageidavimą, dr. Jono Basanavičiaus skulptūra buvo nuskenuota skaitmenizavimui ir tolimesniems reprodukavimams.

3D skenavimas vyko per kelis etapus išskaidant į kojas, kūną ir galvą dėl skulptūros masyvumo ir sudėtingo pasiekimo. 3D skenavimui buvo pasitelktas itin patogus ir pažangus rankinis „Artec Eva“ 3D skeneris, kuris veikia struktūrinės šviesos srauto technologija. Rankinio skenerio patogumas yra masyvių objektų skenavimo galimybė ar sudėtingesnių vietų priėjimas, pvz. : vidinės palto vietos.

Sukurtas 3D kompiuterinis dr. Jono Basanavičiaus skulptūros modelis išsaugotas skaitmeninėje erdvėje su poreikiu ir galimybe atkurti ne tik originalaus dydžio kopiją, bet ir sumažintus variantus ar naudoti 3D vizualizacijose.

Skulptūrų 3D skenavimas yra itin puiki priemonė tobulinti kūrinį iki idealaus išbaigto objekto sutaupant laiko sąnaudas, taip pat nesibaiminant, kad iš molio/gipso pagamintas objektas sutrupės kūrybos procese. Šis pažangus sprendimas identiškai replikuoja menininko sukurtus darbus kopijoms gaminti ar kitiems tikslams.

Objekto dydis (mm): 1323 x 1036 x 2780